Rak prostaty – jestem po leczeniu i co dalej? Webinar dla pacjentów

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Listopad to miesiąc męskich nowotworów – Movember. Jego celem jest zwiększenie społecznej świadomości na temat między innymi chorób gruczołu krokowego oraz zachęcenie mężczyzn do aktywnej profilaktyki. Dlatego przypominamy, przeprowadzony we wrześniu webinar pt. “Rak prostaty – jestem po leczeniu i co dalej?

To już drugi webinar dotyczący nowotworu prostaty. Tym razem zaproszeni eksperci dr hab. n. med. Jakub Żołnierek – onkolog kliniczny i dr hab. n. med. Roman Sosnowski, prof. Inst. – urolog, opowiedzieli o sytuacji pacjentów, którzy byli poddani leczeniu radykalnemu, w tym o zasadach monitorowania choroby, o rehabilitacji i możliwościach leczenia w przypadku przerzutów.

Na koniec przedstawicielka Onkofundacji Alivia zaprezentowała programy pomocowe i opowiedziała, w jaki sposób można pozyskiwać środki na pokrycie kosztów leczenia. 

Partnerem wydarzenia była Ogólnopolska Federacja Onkologiczna, Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”, a za wsparcie w organizacji dziękujemy firmie Janssen.

Załóż zbiórkę na 1,5% podatku!

Pokryj koszty leków, badań, prywatnych konsultacji oraz dojazdów. Nie ma żadnego haczyka!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.