V edycja Jesiennej Szkoły Senologii

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Polskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi zaprasza do wzięcia udziału w V edycji „Jesiennej Szkoły Senologii” SIS/ISS International School of Senology, która odbędzie się w dniach 17-18 listopada 2016 r., w Warszawie, w Airport Hotel Okęcie ****.

Podobnie jak podczas poprzednich edycji tematyką spotkania będą najnowsze doniesienia oraz obecny stan wiedzy z zakresu organizacji pracy i procesu akredytacji ośrodków diagnostyki i leczenia raka piersi, a także rozmaitych metod i terapii celowanych w raku piersi, obejmujących rekonstrukcję jako integralną część leczenia.

Konferencja skierowana jest do szerokiego grona osób, które na co dzień spotykają się z problemami związanymi z diagnostyką i leczeniem nowotworów piersi, a przede wszystkim do: onkologów, chirurgów, chirurgów plastyków, radioterapeutów, kardiologów, lekarzy rodzinnych, pielęgniarek oraz lekarzy w trakcie wymienionych specjalizacji.

REJESTRACJA:
www.rakpiersi.org.pl
Rejestracja trwa do 10 listopada 2016 roku. Koszt udziału w Konferencji wynosi 100 zł.

PROGRAM:
Pobierz

ORGANIZATOR:
Polskie Towarzystwo do Badań nad Rakiem Piersi
kontakt@rakpiersi.org.pl

KONTAKT W SPRAWACH ORGANIZACYJNYCH:
Delta Tour Sp. z o.o.
Agnieszka Sobańska-Łajszczak
agnieszka@delta-tour.pl
Tel: +48 533 785 303

Katarzyna Bączkowska
konferencje@delta-tour.pl
Tel: +48 851 67 05

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.