Race for the Cure Gdańsk

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

30 września 2018 r. Fundacja OmeaLife organizuje w Gdańsku, na terenie Centrum Hewelianum międzynarodowy bieg Race for the Cure, który jest symbolem walki z rakiem piersi na całym świecie.

Race for the Cure to największe na świecie, najbardziej udane wydarzenie edukacyjne
i charytatywne poświęcone rakowi piersi. Pierwszy taki bieg miał miejsce w Dallas w 1983r. Jego organizatorką była Nancy G. Brinker, założycielka organizacji Susan G. Komen, której siostra zmarła na raka piersi. Chciała w ten sposób uczcić jej pamięć oraz zapewniać wsparcie innym. Bieg okazał się sukcesem i obecnie na całym świecie odbywa się ich corocznie ponad 150, jednocząc około miliona uczestników. Dzięki działaniom fundacji Polska znalazła się w grupie Think Pink Europe, która zrzesza organizacje walczące z rakiem piersi m. in. organizując bieg Race for the Cure. Fundacja wybrała miasto Gdańsk, ponieważ jest symbolem solidarności, tutaj również ma swoją siedzibę. Honorowym ambasadorem biegu została Pani Danuta Wałęsa oraz Prof. Jacek Jassem.

Race for the Cure Gdańsk 2018 – Memoriał Olgi Gajdus niesie za sobą idee zwiększenia świadomości profilaktyki raka piersi wśród młodych kobiet oraz możliwość zgromadzenia funduszy na działalność Fundacji OmeaLife. Jest również uczczeniem pamięci jednej z współzałożycielek – Olgi Gajdus, która zmarła z powodu raka piersi w wieku 35 lat.

30.09.2018 r. Gdańsk połączy się solidarnie z Atenami, Brukselą, Antwerpią, Namurem, Sarajewem oraz Tbilisi w walce z rakiem piersi. Na całym świecie Race for the Cure ma jeden wspólny wizerunek. Osoby dotknięte rakiem piersi biegną w różowych koszulkach, celebrując życie. Pozostali uczestnicy wyrażają gest solidarności w walce z rakiem piersi zakładając koszulki białe. Wspólnym biegiem upamiętniamy tych, których już z nami nie ma. Idee biegu Race for the Cure Gdańsk wspiera 5 towarzystw naukowych oraz 11 organizacji pacjentów onkologicznych.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Więcej szczegółów na: www.thinkpinkpoland.pl

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.