Zapraszamy do obejrzenia wystawy w ramach akcji „List do Opiekuna”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W dniach 3-12 października 2018 r. przy Domach Towarowych Wars i Sawa będzie można obejrzeć specjalną wystawę podsumowującą akcję „List do Opiekuna”, zorganizowaną w ramach kampanii „Żywienie medyczne – Twoje posiłki w walce z chorobą”, której jesteśmy Partnerem.

Instalacja w kształcie okręgu nawiązuje do opieki, jaką bliscy otaczają swoich podopiecznych. Najczęściej rolę opiekuna sprawuje najbliższa osoba pacjenta, która ze względu na ilość obowiązków, nierzadko musi ograniczyć życie towarzyskie, a nawet zrezygnować z pracy. Wyjątkowa wystawa postawiona w samym centrum Warszawy stanie się miejscem symbolicznego podziękowania osobom, które swój czas, energię i życie poświęcają na opiekę nad drugim człowiekiem.

Diagnoza o chorobie wpływa na funkcjonowanie zarówno osoby, której została postawiona, jak i jej bliskich – rodziców, małżonków, dzieci czy rodzeństwa. Bardzo często to pomoc i zaangażowanie rodziny dodaje pacjentowi sił do walki i motywuje, by się nie poddawać. Decyzja o pozostaniu opiekunem osoby chorej wiąże się ze zmianą dotychczasowego trybu życia, niekiedy także z rezygnacją z własnych potrzeb – a to tym bardziej wyjątkowe, ponieważ wynika z bezinteresownej potrzeby wsparcia.

Wystawę „List do Opiekuna” będą tworzyć listy napisane przez osoby prywatne, jak i te znane. Skierowane do konkretnych cichych bohaterów, jak i do całej społeczności opiekunów słowa wdzięczności napisali między innymi Jerzy Stuhr, Michał Figurski, Robert Janowski, Maciej Orłoś czy Edyta Geppert.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Miejsce instalacji nie jest przypadkowe. Domy Towarowe Wars Sawa Junior (ul. Marszałkowska 104/122) zlokalizowane są w samym centrum Warszawy i odwiedza je codziennie tysiące ludzi – idąc na spotkanie, do domu, czy mijając podczas zakupów. To dobra przestrzeń, by w pędzie dnia codziennego na chwilę się zatrzymać, zapoznać z treścią wystawy i zastanowić się nad niezwykle ważną, a zarazem trudną rolą opiekunów.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.