Agata Polińska w jury Listy 100

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

„Puls Medycyny” przedstawił ponad 150 osób, nominowanych do wyróżnień w kategorii System Ochrony Zdrowia. Agata Polińska zasiądzie w grupie jurorów, którzy wybiorą 100 najbardziej wpływowych osób w polskim systemie ochrony zdrowia. Kandydaci będą oceniani w oparciu o osiągnięcia i dokonania w 2020 roku, reputację zawodową i wpływy w polskim systemie ochrony zdrowia oraz siłę publicznego oddziaływania. W czołowej „setce” znajdą się osoby z najwyższą, sumaryczną liczbą punktów.

W zeszłorocznej edycji Listy Stu za najbardziej wpływową osobę w polskim systemie ochrony zdrowia jurorzy uznali prof. dr. hab. n. med. Łukasz Szumowskiego, ministra zdrowia. 

Agata Polińska, członkini zarządu Fundacji Onkologicznej Alivia, zajęła 46 miejsce. Finał Listy Stu już w marcu!

Pełen skład jury:

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Dr n. o zdr. Grzegorz Cessak
Bogna Cichowska-Duma,
Dr n. med., prof. nadzw. Jarosław Fedorowski
Dr n. ekon. Małgorzata Gałązka-Sobotka
Dr n. med. Paweł Grzesiowski
Paulina Kieszkowska-Knapik
Krzysztof Kopeć
Dr hab. n. med. Maciej Krawczyk
Dr hab. n. med. Adam Maciejczyk
Zofia Małas
Prof. dr hab. n. med. Andrzej Matyja
Dr n. med. Maciej Niewada
Alina Niewiadomska
Władysław Perchaluk
Elżbieta Piotrowska-Rutkowska
Agata Polińska
Dr n. o zdr. Gabriela Sujkowska
Prof. dr hab. n. med. Adam Antczak
Małgorzata Konaszczuk, redaktor naczelna „Pulsu Medycyny”

Więcej na stronach Pulsu Medycyny

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.