KRS 0000358654

Korzystny trend – gratulujemy!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Obserwujemy pozytywne zmiany w zwiększeniu dostępności do leczenia chorych na raka zgodnie z aktualną wiedzą medyczną. 

Minęło blisko 2,5 roku od premiery projektu Oncoindex i konferencji z udziałem Ministra Macieja Miłkowskiego i Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego. 

W marcu 2017 wartość Oncoindexu, narzędzia obiektywnie mierzącego dostęp do terapii lekowych, zarejestrowanych w Europie w ciągu ostatnich 15 lat i wymienionych w europejskich standardach wynosiła -73. W dniu premiery, w 2018 roku, było -71. Obecnie to -65. Oznacza to że w niecałe 4 lata udało się podwyższyć wskażnik o 8 punktów.  

Wskazuje to na duże zaangażowanie departamentu w zwiększenie dostępności do leczenia zgodnego z aktualną wiedzą medyczną dla pacjentów onkologicznych w Polsce, również w czasie kryzysu związanego z epidemią COVID-19.

Gratulujemy Ministrowi Maciejowi Miłkowskiego efektywnej pracy, której rezultaty możemy obserwować na obiektywnych danych. 

Pełna treść pisma dostępna tutaj.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.