Akademia Onkologiczna – Spotkania dla pacjentów i ich rodzin oraz Wykłady dla lekarzy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Radomskie Centrum Onkologii zaprasza na kolejne edycje Akademii Onkologicznej.

29 listopada 2017 r. o godzinie 17.00  odbędzie się spotkanie Akademii Onkologicznej dla pacjentów i ich rodzin, organizowane już po raz czwarty.

Tym razem tematem spotkania będzie Program Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi współfinansowany z funduszy unijnych oraz najnowsze metody wykrywania i leczenia raka piersi. Uczestnicy spotkania dowiedzą się między innymi jak zakwalifikować się do programu bezpłatnych badań wykrywających nowotwory.

W spotkaniu wezmą udział onkolodzy z Radomskiego Centrum Onkologii, którzy przedstawią najnowsze metody wykrywania i leczenia nowotworów. W tym dniu będzie tez możliwość wykonania badań profilaktycznych wykrywających raka piersi.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

To już kolejna edycja  Akademii Onkologicznej. W poprzednich spotkaniach wzięło udział kilkaset osób.

Również w listopadzie odbędzie się także spotkanie Akademii Onkologicznej dla lekarzy.  27 listopada o godzinie 17.00 RCO zaprasza lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej a także lekarzy specjalistów zainteresowanych poszerzaniem wiedzy z zakresu wykrywania i leczenia nowotworów głowy i szyi oraz raka piersi.  W Akademii Onkologicznej dla lekarzy uczestniczyło dotąd ponad 80 lekarzy z województwa mazowieckiego.

Udział w obu spotkaniach jest bezpłatny. Bezpośrednio po ich zakończeniu organizator zapewnia poczęstunek.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc prosimy o potwierdzenie obecności telefonicznie lub mailowo do 22 listopada. [email protected]  tel. 790 400 445.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.