Akcja Helpzy.com „100 000 zł dla organizacji dobroczynnych”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Helpzy.com to pierwsza platforma społecznościowo-dobroczynna, gdzie dawanie jest ważniejsze niż branie. Właśnie dzisiaj platforma rozpoczęła wyjątkową akcję: „100 000 zł dla organizacji dobroczynnych”. Teraz, możesz pomóc chorym na raka, nie wydając pieniędzy, a jedynie dzieląc się swoją wiedzą z dowolnej dziedziny 🙂

To proste:

  1. Zarejestruj się poprzez ten link: http://www.helpzy.com/register/charity/59a7d7ebe38ab
  2. Zamieść na platformie dowolny wpis, a Helpzy przekaże Fundacji Alivia 1 zł.
  3. Odpowiadaj na pytania użytkowników i zbieraj Helpzy coiny, które stanowią realną pomoc finansową dla potrzebujących!

Dlaczego warto korzystać z Helpzy.com? Bo, jak mówi Szymon Hołownia, Helpzy „zbiera krążącą i tak, gdzieś po Internecie energię i zaprzęga ją do dobrej, bardzo dobrej roboty.”

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.