KRS 0000358654

Inauguracja kampanii „Servier – wyłącz raka”

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzisiaj odbyła się inauguracja kampanii „Servier – wyłącz raka”, podczas której eksperci przedstawili metody zapobiegania, diagnostyki oraz leczenia raka jelita grubego – drugiego najczęściej występującego nowotworu w Polsce. Niestety wciąż tylko niewielu Polaków korzysta z badań profilaktycznych, które umożliwiają wykrycie choroby w stadium umożliwiającym pełne wyleczenie. Rozwijane są również nowe leki, dzięki którym skuteczność leczenia pacjentów jest coraz wyższa.

Dzisiaj zainaugurowano również Trasę Onkologicznej Poradni Servier. W ramach Trasy w 5 miastach będzie można przeprowadzić bezpłatne badania profilaktyczne dolnego odcinka przewodu pokarmowego oraz USG wątroby (w konkretnych wskazaniach). Zachęcamy również do skorzystania z konsultacji specjalistycznych lekarzy specjalistów zajmujących się na co dzień diagnostyką i leczeniem raka jelita grubego i innych nowotworów układu pokarmowego, edukatorów, z którymi będzie można porozmawiać o czynnikach ryzyka, objawach, profilaktyce raka jelita grubego i kolonoskopii oraz dietetykami. Trasa Onkologicznej Poradni Servier obejmuje wizyty w  5 miastach:

  • Warszawa (5 września) – Krakowskie Przedmieście, plac przed Kościołem Seminaryjnym
  • Krynica (6,7 września) – Bulwary Dietla przy Pomniku Mickiewicza
  • Toruń (12 września) – Uniwersyteckie Centrum Sportowe UMK
  • Gdańsk (13 września) – Targ Węglowy
  • Kraków (14 września) – Plac Wielkiej Armii Napoleona

Fundacja Onkologiczna Alivia jest partnerem kampanii – zachęcamy do skorzystania z badań i konsultacji!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.