KRS 0000358654

Andrzej Jacyna odchodzi z NFZ – dziękujemy za Pana zaangażowanie!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Otrzymaliśmy pismo z podziękowaniami za współpracę od Andrzeja Jacyny, b. Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, które zostało nadane w dniu przyjęcia rezygnacji Pana Prezesa z zajmowanego stanowiska. To miły gest, który jest dla nas dowodem wielkiej klasy człowieka, którego uważamy za jednego z najbardziej kompetentnych kreatorów polityki zdrowotnej ostatnich lat. W trakcie ostatnich trzech lat Fundacja starała się być w stałym kontakcie z Prezesem Funduszu, proponując rozwiązania zapewniające chorym lepszą oraz starając się wspierać NFZ w realizacji projektów, które uznawaliśmy za cenne. Nie będzie przesadą stwierdzić, że Pan Prezes Andrzej Jacyna, razem ze swoimi współpracownikami, zmienił oblicze kierowanej przez siebie instytucji.

Nie zapomnimy, że w trudnym czasie, kiedy ważyły się losy finansowania rejestrów medycznych z budżetu państwa, o co walczyliśmy od lat, Pan Prezes publicznie zapewnił, że w przypadku negatywnego rozstrzygnięcia ministra finansów, NFZ pokryje ten koszt. To tylko jeden z wielu gestów, które bardzo cenimy. Najbardziej jednak doceniamy decyzje, które rozpoczęły transformację systemu w kierunku zorientowanym na pacjenta.

Nie zapomnimy też Pańskiego wkładu w rozwój systemu ochrony zdrowia oraz wrażliwości na potrzeby pacjentów onkologicznych.

Mamy nadzieję, że Pańska wiedza, umiejętności i doświadczenie będą dalej wspierać rzetelną debatę publiczną dotyczącą ochrony zdrowia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.