Lipiec 2019: Prawie 400 000 zł dla naszych podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W wakacje nie ustajemy w wysiłkach, aby jak najlepiej wspierać naszych podopiecznych. W ostatnim miesiącu, dzięki pomocy wielu osób o dobrych sercach, przekazaliśmy im 379 643 zł.

Z pieniędzy tych skorzystało 105 osób, a wśród nich m.in. Mariola spod Sandomierza, która wydała prawie 74 000 zł na operację i leczenie w klinice w Niemczech. Agnieszka, nauczycielka spod Tarnowa, zapłaciła 20 000 zł za badanie genetyczne, które pozwoli na dobranie odpowiednich leków, a Ligia, profesor Akademii Pedagogiki Specjalnej, przyjęła pierwszą dawkę leku pertuzumab, wartą prawie 12 000 zł. Leczenie rozpoczęła też Beata z Pasłęka, której lek kosztuje 7500 zł za jedną dawkę.

W lipcu uruchomiliśmy też zbiórkę pieniędzy dla 17 kolejnych osób, które potrzebują waszej pomocy!

Bardzo dziękujemy wszystkim ponad 2700 darczyńcom, którzy w ubiegłym miesiącu wsparli naszych podopiecznych. To dzięki wam możemy pomagać chorym w ich walce o życie 🙂

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.