KRS 0000358654

Audyt społeczny narodowego programu profilaktyki raka szyjki macicy

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

logotyp programu profilaktyki raka szyjki macicyFundacja MY Pacjenci, w partnerstwie z Fundacją Alivia rozpoczęła realizację audytu społecznego narodowego programu profilaktyki raka szyjki macicy. Celem audytu jest wskazanie zmian, które powinny zostać w programie dokonane, aby program mógł skuteczniej wykrywać wczesne postaci nowotworu, wtedy gdy jest on całkowicie uleczalny.

Wszystkie kobiety w wieku 25-60 lat zapraszamy do wypełnienia kwestionariusza na stronie cytologia.badanie.net. Odpowiedzi dostarczą nam wskazówek do zmian w systemie ochrony zdrowia i poprawy skuteczności wczesnego wykrywania raka szyjki macicy u kobiet.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.