KRS 0000358654

Bartosz Poliński w programie Prawy do lewego, lewy do prawego

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

3 lipca Bartosz Poliński oraz prof. Wiesław Jędrzejczak, onkolog kliniczny byli gośćmi Mariusza Ziomeckiego w programie Prawy do lewego, lewy do prawego, w Polsat News 2. Program dotyczył problemów polskiej onkologii – niskiej dostępności do innowacyjnych leków, a także niewykorzystanych środków finansowych, które zgodnie z ustawą miały zostać przeznaczone na refundację nowych leków. Z rozmowy dowiecie się również jak wygląda proces rejestracji leków, czym są i jak powstają programy lekowe oraz jakie mankamenty ma wprowadzony na początku roku pakiet onkologiczny.

Kliknij na zdjęcie, aby obejrzeć program na ipla.tv

prawy do lewego

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.