KRS 0000358654

Dary z Wielkanocnej Zbiórki trafiły do potrzebujących!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W ostatnich dniach produkty otrzymane w ramach naszej Wielkanocnej Zbiórki dostarczyliśmy do potrzebujących – podopiecznych Hospicjum Onkologicznego Św. Krzysztofa oraz dzieci i młodzieży z Kliniki Onkologii Instytutu Matki i Dziecka.

W zbiórkę zaangażowało się 6 instytucji: Apteka Gemini, Novartis, Takeda, Janssen, MSD, Spółdzielnia Mieszkaniowa Potok Górny.

Zebraliśmy 2639 różnych produktów, w tym prawie 300 rolek papieru toaletowego, 50 bidonów, 35 worków na śmieci, 42 różne pluszaki, 1 skarpetki i 1 gumową kaczkę do kąpieli 🙂

Dziękujemy wszystkim pracownikom wymienionych instytucji, którzy zdecydowali się na pomoc pacjentom! Szczególne podziękowania dla naszych wolontariuszy: Natalii, Agnieszki, Doroty, Magdy, Marleny, Uli, Justyny, Moniki i Adriana, którzy pomogli przy pakowaniu, rozdzielaniu i zawożeniu darów!

paczki z wielkanocnej zbiórki

adrian, wolontariusz fundacji alivia pomaga przy wielkanocnej zbiórce

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.