Efekty interwencji Onkofundacji Alivia

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Po naszej interwencji placówka medyczna zwraca pacjentom nienależnie pobrane opłaty za przyspieszenie realizacji świadczeń zakontraktowanych w NFZ!

Kilka tygodni temu informowaliśmy opinię publiczną o bezprawnych praktykach mających miejsce w jednym z pomorskich ośrodków realizujących badania obrazowe w ramach kontraktu z NFZ: https://alivia.org.pl/aktualnosci/opis-za-150zl-watpliwe-praktyki-w-placowce-nfz/


Podczas kontaktu z rejestracją placówki i próbą umówienia badania, naszej konsultantce zaproponowano oddzwonienie z propozycją wolnego terminu. Przedstawiono jednocześnie możliwość przyspieszenia czasu wydania opisu, po wniesieniu opłaty „cito” w wysokości 150 zł, która sprawia, że pacjent może otrzymać opis w ciągu 10 dni, a 230 zł za jego otrzymanie w ciągu 48 godzin.

Podjęliśmy kroki w tej sprawie i poprosiliśmy Pomorski NFZ o wyjaśnienia. Po naszej interwencji placówka zaprzestała wątpliwych działań, a pacjenci otrzymują zwrot pieniędzy!

Od 14 lat nieustannie podejmujemy działania w trosce o dobro pacjentów oraz dbamy o przestrzeganie zasad etyki i praworządności w służbie zdrowia. Każdy nasz wysiłek jest krokiem w stronę poprawy jakości i dostępności świadczeń medycznych. Widzimy, że nawet najmniejsze działania mają ogromne znaczenie i  przynoszą istotne zmiany. Mamy moc!

Więcej informacji w artykule na prawo.pl:
https://www.prawo.pl/zdrowie/doplata-pacjenta-do-swiadczenia-na-nfz-niezgodna-z-prawem,526679.html

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.