Filip Nowak nowym prezesem NFZ

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Gratulujemy Panu FIlipowi Nowakowi objęcia funkcji Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia.

Wierzymy, że jego doświadczenie oraz ekspercka wiedza wpłyną pozytywnie na realizację zadań ustawowych w zakresie zarządzania środkami przekazanymi do dyspozycji Funduszu, finansowania świadczeń w systemie powszechnej opieki zdrowotnej oraz promocji zdrowia.

Sytuacja polskich pacjentów, w tym onkologicznych, w czasie epidemii wymaga mądrych i przemyślanych działań. Wg najnowszego raportu “Health in Glance 2021” przygotowanego i opublikowanego w ostatnich dniach, Polska znajduje się na niechlubnym drugim miejscu wśród krajów OECD, a na pierwszym w Europie pod względem ilości nadmiarowych zgonów, na milion mieszkańców, w czasie epidemii. 

Nasza fundacja od lat apeluje o wprowadzenie rozwiązań w zakresie stałego monitorowania jakości świadczeń oraz upublicznianie informacji w tym zakresie. Podnosimy również kwestię dostępności i jakości danych oraz potrzebę finansowego motywowania podmiotów udzielających świadczeń ze środków publicznych.

Liczymy na zasadnicze zmiany w tym zakresie i pozostajemy otwarci na współpracę.

Życzymy wielu sukcesów i satysfakcji z realizacji powierzonej funkcji!

Pełna treść pisma do nowego Prezesa NFZ jest dostępna tutaj.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.