Fundacja Alivia na Dniu Różowej Wstążki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

11 czerwca 2016 roku uczestniczyliśmy w Dniu Różowej Wstążki w ramach kampanii Avon kontra Rak Piersi. W wydarzeniu uczestniczyło prawie 7000 osób, które w miłej atmosferze zabawy i relaksu dowiedziały się jak ważny jest zdrowy styl życia i regularne badania profilaktyczne.

AVON kontra Rak Piersi to kampania edukacyjna prowadzona w Polsce od 1998 roku. Jej celem jest szerzenie wiedzy na temat profilaktyki raka piersi oraz uświadamianie kobietom, że wcześnie wykryta choroba jest wyleczalna.

Podczas Dnia Różowej Wstążki, który odbył się w sobotę na Bulwarach Wiślanych w Warszawie uczestnicy mogli między innymi posłuchać wywiadów z ekspertami odpoczywając na różowych leżakach, skorzystać z konsultacji z onkologami, wziąć udział w zajęciach fitness, czy też skorzystać z usług makijażystów. Dużą popularnością cieszyły się również stoiska organizacji non-profit: Fundacji Onkologicznej Alivia, a także Stowarzyszenia „Amazonki” Warszawa-Centrum i Fundacji Rak’n’Roll-Wygraj życie.

Osoby odwiedzające nasze stoisko mogły zdobyć więcej wiedzy na temat profilaktyki nowotworów oraz dowiedzieć się, czym zajmuje się nasza fundacja. Uczestnicy mieli też możliwość wysłuchania wywiadu z Prezesem Alivii, Bartoszem Polińskim.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

dzień różowe wstążki, wywiad z bartoszem polińskim

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.