KRS 0000358654

Ksenia Kralska, podopieczna Alivii w Dzień Dobry TVN

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W dzisiejszym odcinku Dzień Dobry TVN dwie młode kobiety: Ksenia Kralska i Emilia Studnicka opowiadały o swojej walce z rakiem jajnika. Obie kobiety, aby żyć, potrzebują bardzo drogiego leku olaparib. Lek w kilkunastu państwach Europy jest refundowany przez państwową służbę zdrowia, natomiast w Polsce, póki co, pacjentki zmuszone są do kupowania leku na własną rękę.

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby obejrzeć program i dowiedzieć się, dlaczego ten lek jest tak ważny.

dzień dobry tvn

Możesz pomóc Kseni dokonując wpłaty na rzecz jej leczenia. Informacje jak dokonać darowizny znajdziesz na stronie Skarbonki Kseni.

Kobiet w podobnej sytuacji jest więcej. Na ten sam lek zbiera środki w naszym Programie Skarbonka również kilka innych osób:

Będziemy bardzo wdzięczni, jeśli wesprzesz nasze Podopieczne i pomożesz im w chorobie!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.