Zapraszamy na bezpłatne warsztaty pacjentów z rakiem prostaty i ich bliskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Już w najbliższy wtorek, 7 czerwca br. w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne dla chorych na raka prostaty oraz ich bliskich. Spotkanie to jest jednym z elementów ogólnopolskiej kampanii „Rada na raka prostaty”, której celem jest edukacja pacjentów onkologicznych na temat radzenia sobie z chorobą w oparciu o trzy filary: medyczny, psychologiczny i finansowy.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”, a poprowadzą je specjaliści z Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz przedstawiciele Fundacji Onkologicznej Alivia.

Dr n. med. Roman Sosnowski, lekarz urolog z Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii, przybliży uczestnikom problem raka prostaty, opowie o planowaniu strategii leczenia nowotworu gruczołu krokowego oraz dostępnych terapiach, natomiast dr n. med. Mariola Kosowicz, psychoonkolog z Zakładu Psychoonkologii, poprowadzi część psychologiczną, która będzie dotyczyła sposobów radzenia sobie z chorobą nowotworową, w tym takich aspektów jak: zachowanie poczucia męskości przez chorego na raka prostaty, relacja pacjenta z lekarzem, wsparcie bliskich w procesie leczenia. Aspekt finansowy w chorobie nowotworowej przedstawią Jadwiga Chojecka oraz Bartosz Poliński z Fundacji Alivia. Opowiemy o możliwościach zbierania środków finansowych na codzienną walkę z chorobą nowotworową.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają poradnik, w którym znajdą rady medyczne, psychologiczne i finansowe. Broszura jest także dostępna na stronie organizatora kampanii pod adresem: www.gladiator-prostata.pl. Warsztaty są realizowane dzięki grantowi edukacyjnemu udzielonemu przez firmę Bayer w ramach ogólnopolskiej kampanii „Rada na raka prostaty”.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmują:
– Marzena Jaworska, koordynator akcji,
tel. 607 404 138, marzena.jaworska@expertpr.pl
– Tadeusz Włodarczyk, Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty “Gladiator”,
tel. 502 438 648, stowarzyszenia.gladiator@poczta.fm

DZIAŁAJ TERAZ!

Pacjenci onkologiczni z obniżoną odpornością, szczególnie podczas immunoterapii, chemioterapii i radioterapii, to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności