KRS 0000358654

Zapraszamy na bezpłatne warsztaty pacjentów z rakiem prostaty i ich bliskich

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Już w najbliższy wtorek, 7 czerwca br. w Centrum Onkologii – Instytucie im. Marii Skłodowskiej-Curie w Warszawie odbędą się bezpłatne warsztaty edukacyjne dla chorych na raka prostaty oraz ich bliskich. Spotkanie to jest jednym z elementów ogólnopolskiej kampanii „Rada na raka prostaty”, której celem jest edukacja pacjentów onkologicznych na temat radzenia sobie z chorobą w oparciu o trzy filary: medyczny, psychologiczny i finansowy.

Organizatorem warsztatów jest Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator”, a poprowadzą je specjaliści z Centrum Onkologii – Instytut im. Marii Skłodowskiej-Curie oraz przedstawiciele Fundacji Onkologicznej Alivia.

Dr n. med. Roman Sosnowski, lekarz urolog z Kliniki Nowotworów Układu Moczowego Centrum Onkologii, przybliży uczestnikom problem raka prostaty, opowie o planowaniu strategii leczenia nowotworu gruczołu krokowego oraz dostępnych terapiach, natomiast dr n. med. Mariola Kosowicz, psychoonkolog z Zakładu Psychoonkologii, poprowadzi część psychologiczną, która będzie dotyczyła sposobów radzenia sobie z chorobą nowotworową, w tym takich aspektów jak: zachowanie poczucia męskości przez chorego na raka prostaty, relacja pacjenta z lekarzem, wsparcie bliskich w procesie leczenia. Aspekt finansowy w chorobie nowotworowej przedstawią Jadwiga Chojecka oraz Bartosz Poliński z Fundacji Alivia. Opowiemy o możliwościach zbierania środków finansowych na codzienną walkę z chorobą nowotworową.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymają poradnik, w którym znajdą rady medyczne, psychologiczne i finansowe. Broszura jest także dostępna na stronie organizatora kampanii pod adresem: www.gladiator-prostata.pl. Warsztaty są realizowane dzięki grantowi edukacyjnemu udzielonemu przez firmę Bayer w ramach ogólnopolskiej kampanii „Rada na raka prostaty”.

Zgłoszenia na warsztaty przyjmują:
– Marzena Jaworska, koordynator akcji,
tel. 607 404 138, marzena.jaworska@expertpr.pl
– Tadeusz Włodarczyk, Stowarzyszenie Mężczyzn z Chorobami Prostaty “Gladiator”,
tel. 502 438 648, stowarzyszenia.gladiator@poczta.fm

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.