Fundacja Oleńka – pomoc dla chorych na raka samotnych matek

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

logoDzięki wsparciu Fundacji Oleńka los samotnych matek chorujących na nowotwór może się poprawić. Fundacja Oleńka, którą mieliśmy przyjemność gościć, oferuje finansową pomoc w postaci comiesięcznej zapomogi matkom samotnie wychowującym dzieci i jednocześnie chorujących na nowotwór. Sytuacja tych osób jest często dramatyczna – choroba, która nie pozwala na podjęcie pracy oraz odpowiedzialność za małego człowieka, to wielkie obciążenie. Dzięki wsparciu Fundacji Oleńka również nasze Podopieczne mają szanse na otrzymanie dodatkowej pomocy w finansowaniu potrzeb bytowych (np. jedzenie, rachunki, odzież), które nie podlegają refundacji w programie Skarbonka, prowadzonym przez fundację Alivia.

http://www.fundacjaolenka.pl

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.