KRS 0000358654

Rak to nie wyrok. Siła nowoczesnej medycyny

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

rak to nie wyrokKtóre nowotwory znamy już tak dobrze, że potrafimy z nimi skutecznie walczyć?
Jakie zmiany są konieczne dla usprawnienia funkcjonowania pakietu onkologicznego? Czy to prawda, że diagnoza rak – to nie wyrok? Oraz czy mamy szanse na innowacyjne leczenie onkologiczne w Polsce?

Na te oraz inne pytania znajdziecie odpowiedzi w kampanii przygotowanej przez Warsaw Press z okazji Światowego Dnia Onkologii – „Rak to nie wyrok. Siła nowoczesnej medycyny”. Jednym z Partnerów Merytorycznych kampanii została Fundacja Alivia.

Publikację znajdziecie w dodatku do Gazety Wyborczej z dnia 3.10.2015 r. a także na stronie warsawpress.com

Zapraszamy do lektury!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.