KRS 0000358654

O Onkomapie w audycjach radiowych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

logo onkomapyW ostatnich dniach Bartosz Poliński w kilku audycjach radiowych opowiadał o naszym portalu ONKOMAPA.PL. W Polskim Radio, wspólnie z dr Katarzyną Jaskółą oraz dr Barbarą Bauer-Kosińską z Mazowieckiego Szpitala Onkologicznego rozmawiali o leczeniu nowotworów w Polsce. Poruszony został temat nie tylko portalu Onkomapa, ale również przyczyn gorszych wyników leczenia raka w Polsce w porównaniu do innych krajów europejskich. Rozmówcy zastanawiali się jakie kroki należy podjąć, aby zwiększyć skuteczność leczenia, a dr Jaskóła i dr Bauer-Kosińska podzieliły się swoimi doświadczeniami i opowiedziały jak postępują wiedząc, że istnieją terapie, które mogą pomóc ich pacjentom, ale nie są one finansowane przez NFZ. Posłuchajcie audycji.

W audycji „Wieczór RDC” Bartosz Poliński opowiedział natomiast jakie trudności napotkaliśmy podczas realizacji ankiet w ośrodkach onkologicznych oraz jaki stosunek do portalu ONKOMAPA ma zarząd różnych placówek. Ewa Borek z Fundacji MY Pacjenci wytłumaczyła z kolei jak wygląda dostęp do informacji na temat leczenia nowotworów w innych państwach. Z audycji dowiecie się również jakie zmiany nastąpiły po wprowadzeniu pakietu onkologicznego oraz jakie ośrodki są lepiej a jakie gorzej oceniane przez pacjentów. Czy pacjenci są bardziej zadowoleni z leczenia w dużych ośrodkach onkologicznych czy małych? Co mówią pacjenci na temat publicznych a co na temat niepublicznych ośrodków i czy warto prywatyzować publiczne placówki? Posłuchajcie audycji.

Na temat portalu ONKOMAPA.PL i wyników placówek onkologicznych możecie usłyszeć również w Polskim Radio RzeszówPosłuchajcie audycji.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.