Grudzień 2020: 300 tys. zł na leczenie dla Podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Walka o życie i zdrowie bywa często bardzo kosztowna. W ubiegłym miesiącu, dzięki wsparciu Darczyńców, przekazaliśmy naszym Podopiecznym 298 990 zł na pokrycie wydatków związanych z chorobą nowotworową i jej leczeniem. Środki zostały wypłacone 120 osobom.

Wśród nich są Joanna z Głogowa, która mogła kontynuować nierefundowane leczenie onkologiczne, rehabilitację oraz specjalistyczną dietę. Aleksandra z Gdyni, która zmaga się z nowotworem piersi z przerzutami do kości przyjęła kolejne dawki denosumabu, natomiast Barbara z Warszawy wykonała kosztowne badania diagnostyczne, które pomogą w doborze leczenia celowanego. Marcin z Nowego Miasta Lubawskiego rozpoczął leczenie immunoterapeutyczne raka płuc, a Małgorzata z Piaseczna, cierpiąca na nowotwór mózgu, mogła kupić niezbędne urządzenia do rehabilitacji.

Dziękujemy wszystkim Darczyńcom za okazane wsparcia, tak potrzebne naszym Podopiecznym.

W grudniu do grona 351 Podopiecznych Fundacji Onkologicznej Alivia dołączyło 9 kolejnych pacjentów: Anna Bielecka, Leokadia Dudek, Wiktoria Kot, Barbara Lewińska, Andrzej Grabowski, Barbara Sut, Jerzy Napierała, Adrian Materna oraz Jadwiga Dzieża. Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych na ich stronach i wsparcia ich zmagań o zdrowie.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego na walkę z rakiem lub znasz taką osobę, dowiedz się więcej o naszym programie. Zakładając zbiórkę poprzez Skarbonkę można zbierać środki m.in. z 1% podatku.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.