Listopad: prawie 300 tys. zł przekazane chorym na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu przekazaliśmy naszym Podopiecznym 296 636 zł. Środki te pozwoliły im rozpocząć bądź kontynuować leczenie.

Jednym z 123 Podopiecznych, którzy otrzymali wsparcie, był Jacek z Pruszcza Gdańskiego zmagający się z nowotworem zlokalizowanym w kręgosłupie. Dzięki pozyskanym środkom opłacił ponad półroczną rehabilitację, pozwalającą zachować mu samodzielność. Również Lidia ze Szczawna-Zdroju miała możliwość skorzystania z aż 25 zabiegów rehabilitacyjnych potrzebnych jej po mastektomii piersi.

Z kolei Violetta z Jabłonny po raz kolejny mogła kupić bardzo drogi lek wskazany przy leczeniu raka piersi – abemacyklib. Także Ernest z Warszawy, zmagający się z nowotworem jelita grubego, kontynuuje nierefundowane leczenie regorafenibem.

Magda z Warszawy natomiast miała szansę poddać się zabiegowi operacyjnemu wykonanemu w celu diagnostycznym i leczniczym.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom, którzy dokonali wpłat i podali pomocną dłoń najbardziej potrzebującym.

Aktualnie prowadzimy zbiórki dla 350 chorych. W październiku do grona naszych Podopiecznych dołączyło 11 kolejnych osób: Agnieszka Pietruszkiewicz, Justyna Tałach-Sotwin, Sylwester Stachura, Barbara Piąstka, Beata Niedźwiadek, Władysława Kosela, Agnieszka Kołakowska, Maria Bertholz, Aneta Pieprzny, Bogumiła Wyrzykowska oraz Piotr Dębski. Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia ich w walce o życie i zdrowie.

Jeśli wydatki związane z leczeniem raka przekraczają Twoje możliwości, dowiedz się na naszej stronie internetowej, jak założyć Skarbonkę i rozpocząć zbiórkę pieniędzy!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.