W grudniu nasi Podopieczni otrzymali pomoc na łączną kwotę 373282,16 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierefundowane wydatki podczas niełatwych zmagań o życie i zdrowie. Z pomocy skorzystało 120 osób.
Wśród nich jest chory na glejaka Marian z Warszawy, który mógł rozpocząć leczenie nierefundowanym w jego przypadku bewacyzumabem. Także Milena z Krakowa zakupiła immunoterapeutyk – pembrolizumab, który zwiększy jej szanse na pokonanie raka piersi. Z kolei Magdalena z Warszawy opłaciła konieczne badania oraz zabiegi u fizjoterapeuty, natomiast Sławomir z Karnina wyjechał na turnus rehabilitacyjny. Mariola z Żor, zmagająca się z rakiem jajnika, dzięki zebranym środkom podjęła leczenie w Niemczech.
Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy za bezinteresowną pomoc i wrażliwość na potrzeby naszych Podopiecznych.
W grudniu do Fundacji dołączyli: Robert Janas, Milena Mazan, Paweł Zabieglik oraz Dariusz Bieżuński.
Dodaj chorym odwagi!
Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.
Zapraszamy do zapoznania się z profilami wszystkich osób i wsparcia ich w walce o powrót do zdrowia.
Jeśli chorzy nie są w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów leczenia, oferujemy im możliwość pozyskania potrzebnych pieniędzy poprzez nasz program Skarbonka!
Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.
W grudniu ponad 64 tys. osób znalazło na kolejkoskop.pl najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.
Na portalu onkomapa.pl ponad 30 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 85 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię!
Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Na oncoindex.org 5900 osób sprawdziło, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znalazło informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.
Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W grudniu odbyliśmy ok. 60 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 50 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.