Molnupiravir dostępny w Polsce!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Prof. Agnieszka Mastalerz-Migas, konsultant krajowa w dziedzinie medycy rodzinnej na wspólnej konferencji z Ministrem Zdrowia poinformowała o pojawieniu się w Polsce doustnego leku na COVID-19.

Na razie do kraju trafiła niewielka liczba dawek, ale jak przekazała prof. Mastalerz-Migas “dawki zostały skierowane do pacjentów onkologicznych jako pacjentów najwyższego ryzyka.” 

Z komunikatu Ministerstwa Zdrowia wynika, że lek Molnupiravir rekomendowany jest dla osób zakażonych SARS-Cov-2 z upośledzoną odpowiedzią immunologiczną i powinien zostać podany natychmiast po zdiagnozowaniu zakażenia, ale nie później niż 5 dni od pojawienia się objawów.

Doustne leki celowane przeciwko koronawirusowi mają być wkrótce szeroko dostępne w Polsce.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Źródło:

https://mobile.twitter.com/MZ_GOV_PL/status/1478678360268148738

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.