Grudzień: 419 tys. na pomoc dla podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu wypłaciliśmy naszym Podopiecznym 419 174 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na lepszą jakość życia i powrót do zdrowia. Środki zostały wypłacone 134 osobom.

Wśród nich jest Magdalena z Warszawy, która opłaciła operację rekonstrukcji utraconej piersi. Ireneusz ze Świdnicy pokrył znaczną część kosztów zabiegu krioablacji, natomiast Bożena z Chorzowa dzięki zebranym środkom zaopatrzyła się w niezbędny sprzęt do drenażu limfatycznego. Zmagająca się z rakiem piersi Marzena z Mszany Górnej oraz chory na raka nerki Zbigniew z Lubania zakupili kolejne dawki nierefundowanych w ich przypadku leków. 

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za to, że nie pozostali obojętni na los potrzebujących. Swoim wsparciem codziennie dodają im otuchy!  

W grudniu do grona podopiecznych Fundacji dołączyło 10 osób: Mirosława Makowska, Jerzy Piechowski, Alicja Waluś, Adela Moskalik, Iwona Glod, Julitta Kołodziejek, Jarosław Tompolski, Joanna Torój, Anetta Polak oraz Paweł Sosnowski.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia w zmaganiach z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

Jeśli wydatki związane z leczeniem przekraczają możliwości finansowe chorych, pomagamy im zebrać środki na pokrycie kosztów poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka. 

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.

W grudniu ponad 22 tys. osób odwiedziło portal Onkoskaner.pl (dawniej Kolejkoskop), aby znaleźć najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne (RM, TK i PET-CT) lub pierwszą wizytę u onkologa, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa.pl prawie 46 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 67 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 700 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W grudniu odbyliśmy około 150 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na blisko 80 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.