I Kongres Zdrowia Pracodawców RP

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

29 września 2016 roku występowaliśmy w roli ekspertów na I Kongresie Zdrowia Pracodawców RP – Zdrowy Obywatel, Zdrowa Polska. Celem Kongresu była analiza obowiązującego w Polsce systemu rozwiązań zdrowotnych z perspektywy zarówno środowiska medycznego, pracodawców, a przede wszystkim pacjenta, aby wypracować jak najlepsze rekomendacje dla decydentów.

Podczas Kongresu odbyło się 16 paneli dyskusyjnych z udziałem naukowców, lekarzy, ekonomistów i innych ekspertów. Wiceprezes Fundacji Alivia, Agata Polińska, brała udział w panelu „„Nie zauważasz nas” – rola pacjenta w systemie opieki zdrowotnej„. Rzecznik Fundacji, Wojciech Wiśniewski, wystąpił natomiast w panelu „Inwestycja w zdrowie a rozwój gospodarczy – perspektywa ekonomiczna i zdrowotna„.

Uczestnicy Kongresu przygotowali Księgę Rekomendacji, która została przekazana na ręce Ministra Zdrowia Konstantego Radziwiłła. Księga zawiera ponad 80 propozycji rozwiązań, które mogą pomóc w usprawnieniu systemu ochrony zdrowia w Polsce.

Więcej informacji znajdziesz na stronie kongreszdrowia.pl.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.