III Konferencja Rak Piersi u Młodych Kobiet

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

23.05.2022 (poniedziałek) odbędzie się III Konferencja Rak Piersi u Młodych Kobiet.

Podczas spotkań będą poruszane tematy szczególnie interesujące dla młodych pacjentek, takie jak: badania genetyczne i zabiegi zmniejszające ryzyko wystąpienia nowotworów. Odbędzie się także debata przedstawiająca możliwości zabezpieczenia płodności u chorych na raka piersi i wykłady: na temat macierzyństwa nosicielek mutacji w genach BRCA oraz nadzoru nad ciążą pacjentek po leczeniu raka piersi.

Podczas sesji chirurgicznej pacjentki porozmawiają z ekspertami na temat rodzaju zabiegu operacyjnego – leczenia oszczędzającego i mastektomii, a także o rodzajach rekonstrukcji piersi. W trakcie sesji poświęconej leczeniu systemowemu i radioterapii będzie mowa o znaczeniu całkowitej odpowiedzi patomorfologicznej, hormonoterapii po leczeniu operacyjnym, nowych technikach stosowanych w radioterapii raka piersi i zostanie przeprowadzona rozmowa na temat życia z zaawansowaną chorobą.

Konferencja będzie przeprowadzona hybrydowo.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Liczbę osób, która będzie mogła bezpośrednio uczestniczyć w spotkaniach określi sytuacja epidemiologiczna. Za to ilość uczestników on-line jest nieograniczona (transmisja wydarzenia będzie się odbywała na dedykowanej platformie oraz za pośrednictwem Facebooka WCO). Udział w konferencji jest bezpłatny!

Organizatorzy przewidzieli dwie formy udziału w konferencji:

  • stacjonarnie (limit – 50 osób), rejestracja w terminie 28.02.2022 – 28.03.2022
  • online (limit – 500 osób), rejestracja w terminie 29.03.2022 – 13.05.2022

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie wydarzenia: www.wco.pl/piers2022

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.