KRS 0000358654

Kampania „Wojna z rakiem” wyróżniona w konkursie Kampania Społeczna Roku 2016

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Miło nam poinformować, że nasza kampania Wojna z rakiem została doceniona prze jury konkursu Kampania Społeczna Roku i otrzymała wyróżnienie w kategorii Kampanie o tematyce zdrowotnej 🙂

To już trzecie wyróżnienie dla naszych kampanii. W 2014 wyróżnienie otrzymała kampania „Pieniądze mogą pokonać raka” a w 2015 – „Chwile życia„. Cieszymy się, że nasze kampanie społeczne są dobrze oceniane przez specjalistów, a co najważniejsze, przyczyniają się do zmiany świadomości na temat chorób nowotworowych i osób chorych oraz zachęcają osoby zdrowe do wsparcia pacjentów.

Poprzez spot kampanii Wojna z rakiem chcieliśmy pokazać, że chorzy to nie bezradne ofiary, ale waleczni bohaterowie, którzy stają do walki o życie podczas procesu leczenia. Potrzebują solidarności i wsparcia, by stawiać czoła przeciwnikowi, a można je okazać dokonując wpłaty lub przekazując 1% podatku.

Kampania była szeroko obecna w wysokozasięgowych mediach, powstało 190 publikacji (nie licząc social media). Informacje prezentowano w Wydarzeniach, Teleexpressie, Polsat News, TVP Info, TV Republika, Polskie Radio, naTemat.pl, gazeta.pl, Fakt24.pl, Rmf.fm, Radiozet.pl. Tylko w 2016 r. zasięg wyniósł ponad 68 milionów.

Kampania została zrealizowana dzięki wsparciu firm Saatchi&Saatchi IS, Platige Image, Studio Dobro, Studio Juice i Big Picture.

kampania wojna z rakiem w konkursie kampania społeczna roku 2016

wręczenie nagród kampania społeczna roku 2016 fundacja alivia

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.