KRS 0000358654

Choroba? Pracuję z nią! – Sprawdź, które szpitale szanują czas pacjenta

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Jeśli chorujesz przewlekle, kontynuujesz leczenie i chcesz pozostać aktywnym zawodowo, to wiesz, jak trudno pogodzić te obowiązki i jak ważny jest czas. Istnieje szereg rozwiązań, które pozwalają zracjonalizować leczenie np.: zamiast dożylnego podania leków, które trwa wiele godzin, można podawać je w nowocześniejszej formie, tzn. podskórnie, co skraca czas podania leku do kilku minut.

W ramach kampanii „Choroba? Pracuję z nią!” na portalu ONKOMAPA.PL oznaczyliśmy szpitale, które posiadają specjalne sale do podań podskórnych. Odrębnymi ikonami zostały oznaczone te placówki, które umożliwiają umówienie wizyty na konkretny dzień i godzinę, nie wymagając, aby pacjent stawiał się wczesnym rankiem „po numerek”. Szpitale, które spełniają oba kryteria otrzymały godło „Szpitala przyjaznego”.

Mamy nadzieję, że oznaczenia te będą pomocne w wyborze placówki, która szanuje czas pacjentów i umożliwia pogodzenie leczenia z obowiązkami zawodowymi.

Dowiedzcie się więcej na stronie kampanii „Choroba? Pracuję z nią!”: pracujeznia.pl

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.