Ośrodki Breast Cancer Units coraz bliżej

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

We wtorek odbyliśmy spotkanie z Panem Zbigniewem Królem, Podsekretarzem Stanu w Ministerstwie Zdrowia, podczas którego omówiliśmy możliwość wnioskowania o świadczenia kompleksowe w onkologii. Wspólnie z ekspertami chcemy, aby w kraju powstała sieć wyspecjalizowanych placówek, które zajmą się opieką nad pacjentem od rozpoznania choroby do zakończenia rehabilitacji. Jednocześnie postulujemy wprowadzenie rejestru, który pozwoli porównywać efektywność tych ośrodków, dając podstawę do egzekwowania wymogów jakości opieki. Resort zdrowia oraz przedstawiciele Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji zadeklarowali otwartość dla tych rozwiązań.

Jednocześnie podczas spotkania zaprezentowano nam koncepcję stworzenia ośrodków Breast Cancer Units, o które zawnioskowaliśmy w sierpniu ubr. Prace są obecnie finalizowane, a projekty rozporządzeń w tej sprawie powstaną w przeciągu 6-8 tygodni.

DZIAŁAJ TERAZ!

W szpitalach brakuje rękawiczek, masek i środków ochronnych. Pacjenci onkologiczni to grupa wyjątkowo narażona na zachorowania wirusowe. Zgłaszając się do szpitala – ryzykują życiem.

Aktualności