KRS 0000358654

Kolejkoskop nominowany w konkursie S3KTOR 2014

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Z radością informujemy, że nasz projekt Kolejkoskop.pl otrzymał nominację w konkursie S3KTOR 2014 – Najlepsza Warszawska Inicjatywa Pozarządowa.

Konkurs S3KTOR organizowany jest od 2010 roku, a jego celem jest wytypowanie dziesięciu najlepszych warszawskich inicjatyw minionego roku, których realizatorami były organizacje pozarządowe oraz organizacje pożytku publicznego. 

Nasz portal Kolejkoskop.pl, która pozwala znaleźć ośrodek, w którym najszybciej można wykonać badania diagnostyczne oraz zachęca do dzielenia się informacjami o długości kolejek z innymi pacjentami został nominowany w kategorii Społeczeństwo Obywatelskie i Prawa Człowieka.

Walczymy teraz o dwie nagrody. Jedną przyznaną przez Kapitułę konkursową oraz drugą – przyznaną przez mieszkańców. Głosowanie do Nagrody Mieszkańców odbywa się poprzez stronę: ngo.um.warszawa.pl/konkurs/ i trwa do 30 kwietnia.

Będzie nam bardzo miło, jeśli poprzecie Kolejkoskop.

Więcej o konkursie możecie dowiedzieć się na stronie: ngo.um.warszawa.pl

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.