KRS 0000358654

Konferencja onkologiczna w Najwyższej Izbie Kontroli

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W Najwyższej Izbie kontroli odbyła się debata ekspercka dotycząca stanu oraz wizji opieki onkologicznej. W dyskusji udział wzięli przedstawiciele Ministerstwa Zdrowia, NIK oraz eksperci medyczni. Nasze propozycje są takie same jak zawsze – oczekujemy wdrożenia ośrodków doskonałości leczenia poszczególnych rodzajów nowotworów, wprowadzenia rejestrów klinicznych, zwiększenia dostępności terapii onkologicznych oraz wprowadzenia edukacji zdrowotnej w szkołach. Mamy nadzieję, że dyskusja wpłynie na kierunek i tempo prac resortu zdrowia. Dziękujemy NIK za zaproszenie do dyskusji w tak doborowym gronie.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.