Kongres Vaccine Forum 2022

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W imieniu organizatorów zapraszamy na Kongres VACCINE FORUM 2022, który odbędzie się 21 października. To kolejna edycja wydarzenia poświęconego tematyce szczepień ochronnych, mająca na celu zmianę świadomości oraz budowanie pozytywnej komunikacji w tym obszarze. 

Rzeczywistość ostatnich dwóch lat skłania do analizy sytuacji, w jakiej znajduje się system ochrony zdrowia oraz do budowania pozytywnej komunikacji nt. szczepień ochronnych w oparciu o trudne doświadczenia pandemii. COVID-19 pokazał, że niektóre rozwiązania dotąd niemożliwe do wdrożenia, stały się realne – eksperci podkreślają konieczność wykonywania w aptekach szczepień nie tylko przeciwko grypie, ale także przeciw innym chorobom, takim jak krztusiec, czy zakażeniom wywołanym przez pneumokoki. 

Dodatkowo, wyzwania, jakie powstały w wyniku kryzysu humanitarnego wywołanego wojną w Ukrainie, wymagają merytorycznej dyskusji.  

Podczas VACCINE FORUM 2022 w gronie wybitnych ekspertów omówione zostaną takie tematy jak: sposoby budowania zaufania do szczepień ochronnych oraz wzmacniania świadomości profilaktyki zdrowotnej już od najmłodszych lat poprzez edukację w szkołach. 

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Do dyskusji zaproszeni zostali specjaliści i decydenci, od których zależy budowanie polityki zdrowotnej, programów szczepień ochronnych oraz komunikowanie w przestrzeni publicznej pozytywnego przekazu dotyczącego szczepień. Rozmowy będą także dotyczyć implementacji niezbędnych zmian w Programie Szczepień Ochronnych, zwłaszcza w kontekście włączenia w niego uchodźców zza wschodniej granicy, indywidualnego podejścia do obywateli Ukrainy oraz szerokich działań informacyjnych nt. szczepień skierowanych do uchodźców.

W ramach drugiej edycji Kongresu zostanie przeprowadzony konkurs VACC Award w poniższych kategoriach:

  • Instytucja Publiczna / Organizacja Społeczna
  • Firma
  • Dziennikarz / Twórca nowych mediów 

Głównym celem konkursu jest wyróżnienie instytucji oraz organizacji, które promują działalność profilaktyczną, firm przyjaznych szczepieniom swoich pracowników w miejscu pracy oraz osób przekazujących wiarygodne i merytoryczne treści nt. szczepień ochronnych.

Więcej informacji o kongresie: https://szczepienia-ioz.pl/

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.