Kwiecień: 157 tys. na leczenie dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W kwietniu udało się przekazać naszym Podopiecznym 157 375,05 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na lepszą jakość życia i powrót do zdrowia. Środki zostały wypłacone 94 osobom.

Wśród nich jest chora na raka piersi Arleta z Inowrocławia, która mogła kontynuować przyjmowanie płatnego w jej przypadku leku – rybocyklibu. Podobnie Paweł z Krakowa opłaca nierefundowaną terapię celowaną. Agnieszka z Gdyni natomiast sfinansowała wyjazd do sanatorium oraz niezbędny sprzęt rehabilitacyjny. Paulina z Warszawy, zmagająca się z rakiem szyjki macicy, dzięki zebranym środkom poddała się serii leczniczych masaży limfatycznych, z kolei Adam z Wołowa opłacił nierefundowane szczepienia, zalecone przez lekarza.

Wszystkim Darczyńcom gorąco dziękujemy za gesty wsparcia. Dla naszych Podopiecznych są one niezwykle ważne! 

W kwietniu do Fundacji dołączyło 8 nowych pacjentów: Izabella Olszewska, Katarzyna Waloszczyk, Agnieszka Mozal, Małgorzata Ustupska, Agnieszka Tatarkiewicz, Mirosław Klinert oraz Sławomir Busse

Zapraszamy do poznania naszych Podopiecznych i zaangażowania się w pomoc podczas ich niełatwej drogi przez chorobę.

Jeśli chorzy potrzebują pomocy finansowej, aby opłacić koszty związane z leczeniem, oferujemy im gromadzenie środków poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka. 

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, ośrodkach medycznych czy terapiach.

W kwietniu ponad 36 tysięcy osób odwiedziło portal Kolejkoskop, aby znaleźć najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa prawie 30 tysięcy osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 81 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Około tysiąca osób odwiedziło portal Oncoindex, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Ponadto w zeszłym miesiącu odnotowaliśmy aż 10 tysięcy wejść na naszą platformę w języku ukraińskim, uruchomioną w ramach kampanii informacyjnej OnkoUkraina. Jej celem jest przekazywanie uchodźcom z Ukrainy aktualnych i rzetelnych informacji dotyczących leczenia pacjentów onkologicznych w Polsce.

Zakończyliśmy również trzecią edycję programu Onkotaxi – bezpiecznych i darmowych przejazdów dla pacjentów onkologicznych powyżej 65 roku życia. W ciągu zaledwie 4 miesięcy jej trwania odbyło się aż 1150 kursów

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W kwietniu odbyliśmy ponad 150 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ok. 380 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

jak uzyskać zniżkę na przejazd?

WAŻNE:

Zniżka dostępna jest dla pacjentów korzystających z aplikacji iTaxi i płacących za przejazd w aplikacji (podpięta karta płatnicza)

  1. Pobierz i zainstaluj  aplikację iTaxi na swoim telefonie
  2. Kod zniżkowy dla użytkowników serwisu Alivia to FUNDACJAALIVIA 
  3. Każdy użytkownik może z kodu skorzystać dowolną ilość razy
  4. Użytkownik korzystający z kodu otrzymuje rabat w wysokości 10% kwoty rachunku (max 10 PLN na jeden przejazd) 

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.