Lipiec 2018: Prawie 300 000 zł dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W okresie wakacyjnym nie ustajemy w wysiłkach, aby jak najbardziej skutecznie pomagać chorym na nowotwory. W poprzednim miesiącu zrealizowaliśmy 111 wypłat dla naszych podopiecznych, na łączną kwotę 289 168 zł.

Marcin Stachurski kontynuuje terapię raka płuc nierefundowanym w jego przypadku niwolumabem, na który wydał w lipcu 16 100 zł, a Zuzanna Lewandowska spożytkowała 22 000 zł na leczenie raka piersi. Maciej Brdak dalej leczy nowotwór mózgu w Kolonii w Niemczech. Przekazaliśmy mu w lipcu na ten cel 16 800 zł. Edyta Krawczyk, dzięki środkom od darczyńców mogła pokryć koszt badania, umożliwiającego dobranie spersonalizowanego leczenia, które kosztuje 21 800 zł. Z kolei Danuta Strzębicka, u której 5 lat temu zdiagnozowano raka, spożytkowała prawie 13 500 zł na odbudowę piersi.

Pomogliśmy również wielu innym osobom, przekazując pieniądze na leki, badania, konsultacje, dojazdy do szpitala, rehabilitację i inne wydatki niezbędne w chorobie.

W lipcu rozpoczęliśmy też zbiórkę pieniędzy dla 3 kolejnych osób. Wśród nich znajduje się Joanna Popiela-Dudek, mama dwóch małych synków, dla której darczyńcy przekazali już ponad 107 000 zł – prawie 1/4 środków potrzebnych na terapię nierefundowanym lekiem kadcyla.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Dziękujemy ponad 1700 Darczyńcom, którzy w lipcu dokonali wpłat na rzecz naszych Podopiecznych i prosimy o Wasze dalsze wsparcie!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.