KRS 0000358654

Pożegnanie Olgi Sipowicz

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Z wyjątkowym smutkiem przyjęliśmy wiadomość o odejściu Kory. Była nie tylko wyjątkową artystką, lecz wspaniałą kobietą, która poświęciła życie inspirowaniu innych.

Chociaż pierwszym skojarzeniem z Korą jest jej niezapomniana twórczość, zapamiętamy ją jako bohaterkę zdeterminowaną, aby Polki otrzymały szansę na lepsze leczenie. Wspieraliśmy ją od początku 2016 roku, kiedy apelując o pomoc, zaczęła walczyć o lek ratujący życie. Odniosła spektakularny sukces. Dzięki jej działaniom, od września 2016 r. sytuacja kobiet z rakiem jajnika uległa diametralnej poprawie. W żadnym momencie nie myślała wyłącznie o sobie, czego dowodem jest przekazanie środków ze swojej zbiórki na leczenie naszego podopiecznego.

Odejście Kory jest stratą dla nas wszystkich. Składamy kondolencje najbliższym, życząc im siły w trudnych chwilach.

Bartosz Poliński, Prezes Fundacji Onkologicznej Alivia
Agata Polińska, Wiceprezes Fundacji Onkologicznej Alivia

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.