W lipcu po wsparcie informacyjne do Onkofundacji Alvia zgłosiło się 175 uchodźców
z Ukrainy. Są to osoby, które wymagają diagnostyki lub leczenia onkologicznego. Aby pomóc im w uzyskaniu świadczeń zdrowotnych w Polsce zrealizowaliśmy 18 tłumaczeń dokumentacji medycznej z języka ukraińskiego na język polski oraz odbyliśmy blisko 100 rozmów telefonicznych. Ponadto stronę kampanii OnkoUkraina, tylko w lipcu, odwiedziło ponad 1000 osób.
Kampania informacyjna OnkoUkraina wystartowała 5 miesięcy temu, w marcu 2022 roku. Projekt jest skierowany do uchodźców z Ukrainy, rodzin goszczących w Polsce, lekarzy pierwszego kontaktu oraz innych organizacji pozarządowych. Jego celem jest przekazywanie aktualnych i rzetelnych informacji dot. leczenia uchodźców z Ukrainy w Polsce.
Od początku trwania projektu udzieliliśmy wsparcia informacyjnego już ponad 1500 uchodźcom, a stronę internetową kampanii odwiedziło blisko 20 tysięcy osób.
Wśród nich jest chora na raka szyjki macicy Tetiana, która zbiera środki na leki, transport i mieszkanie. Olha, która od 12 lat dzielnie walczy z nowotworem oraz Ivan, zmagający się z rakiem żołądka, który co 21 dni musi przyjmować nierefundowany lek. Zachęcamy do zapoznania się z profilami wszystkich osób i wsparcia ich w walce o powrót do zdrowia.
Dodaj chorym odwagi!
Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.
Patronat honorowy nad kampanią OnkoUkraina objął Rzecznik Praw Pacjenta.