Lipiec: Ponad milion złotych na wsparcie dla pacjentów onkologicznych!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W lipcu nasi Podopieczni otrzymali pomoc na łączną kwotę aż 1 161 564 zł. Środki te pozwolą im na rozpoczęcie lub kontynuację leczenia onkologicznego. Z pomocy skorzystało 96 osób.

Wśród nich jest chory na chłoniaka Jakub ze Stojowic, który dzięki zebranym środkom już wkrótce rozpocznie innowacyjną i niezwykle kosztowną terapię metodą CAR-T. Irena z Wałbrzycha natomiast poddała się nierefundowanemu zabiegowi krioablacji guzów, a Monika z Milanówka opłaciła badania molekularne nowotworu. Bożena z Suwałk, zmagająca się z nowotworem piersi i jajnika, mogła wyjechać do ośrodka rehabilitacyjnego, z kolei Agnieszka z Poznania przyjęła następną dawkę płatnego w jej przypadku leku – bewacyzumabu.

Wszystkim Darczyńcom z całego serca dziękujemy za bezinteresowną pomoc i wrażliwość na potrzeby naszych Podopiecznych. 

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

W lipcu do Fundacji dołączyli: Marta Kawecka-Smolińska, Monika Bernacka, Justyna Łucka, Olha Zlobina, Małgorzata Sawicka-Barcz, Jadwiga Wolna, Piotr Ratajczyk oraz Magdalena Sorotiuk.

Zapraszamy do zapoznania się z profilami wszystkich osób i wsparcia ich w walce o powrót do zdrowia.

Jeśli chorzy nie są w stanie samodzielnie udźwignąć kosztów leczenia, oferujemy im możliwość pozyskania potrzebnych pieniędzy poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka. 

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o badaniach, placówkach czy terapiach.

W lipcu ponad 32 tysiące osób odwiedziło portal Kolejkoskop.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę na badania diagnostyczne rezonansu magnetycznego czy tomografii komputerowej, refundowane przez NFZ.

Na portalu Onkomapa.pl prawie 35 tysięcy osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 98 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Ponad 850 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Ponadto w zeszłym miesiącu odpowiedzieliśmy na ponad 250 zgłoszeń w języku ukraińskim w ramach kampanii informacyjnej OnkoUkraina. Jej celem jest przekazywanie uchodźcom z Ukrainy aktualnych i rzetelnych informacji dotyczących leczenia pacjentów onkologicznych w Polsce.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie jeśli nie wie, jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W lipcu odbyliśmy ponad 120 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 60 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.