KRS 0000358654

Luty: 422 tys. zł na leczenie dla Podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu przekazaliśmy naszym Podopiecznym 422 547 zł. Środki te pozwoliły im pokryć nierzadko bardzo wysokie wydatki związane z leczeniem.

Środki zostały wypłacone 101 osobom. Wśród nich jest Natalia ze Szczecina, walcząca już prawie 4 lata z rakiem mózgu, która mogła kontynuować kosztowne leczenie w Niemczech. Małgorzata z Warszawy natomiast opłaciła kolejne dawki leku – denosumabu, stosowanego przy przerzutach nowotworu do kości. Lidia, która zachorowała na raka piersi, poddała się zabiegowi wymiany implantów, a Justynie z Bielska Podlaskiego udało się rozpocząć leczenie trastuzumabem nierefundowane w jej przypadku. Teresa z Wrocławia natomiast mogła opłacić pielęgniarską opiekę domową oraz zakup niezbędnego sprzętu medycznego.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za okazane serce i pomoc potrzebującym!

W lutym do Fundacji dołączyło aż 28 nowych Podopiecznych: Mariola Galocz, Teresa Wójciak, Małgorzata Kocon, Izabela Kargol, Sławomir Wochniak, Alicja Materna, Aleksandra Kostosz, Agnieszka Kazuro, Teresa Chmiel, Monika Filipek, Renata Woś, Rafał Gałka, Nina Wojtalewicz-Dynakowska, Mirosława Sobińska, Katarzyna Pobłocka, Hubert Maciak, Władysława Świtałowska, Mariusz Ziemann, Agnieszka Serafin, Jerzy Wołk-Łaniewski, Anna Budkiewicz, Joanna Juda, Julita Sęk, Maria Antecka, Aneta Pilch, Aleksandra Kotas, Janusz Dziedzic oraz Katarzyna Wylenzek.

Zapraszamy do poznania wszystkich osób na ich stronach i wsparcia ich w zmaganiach o powrót do zdrowia.

Jeśli wydatki związane z leczeniem raka przekraczają Twoje możliwości, dowiedz się więcej o naszym programie Skarbonka. Przystępując do programu, możesz zbierać środki m.in. z 1% podatku.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.