Maj 2020: 238 tys. zł dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W maju przekazaliśmy naszym Podopiecznym 238 254 zł. Dzięki temu wiele osób mogło rozpocząć lub kontynuować terapię drogimi, nierefundowanymi dla nich lekami.

Jednym z 90 Podopiecznych, którzy skorzystali ze wsparcia finansowego był Mariusz z Ruszowic. Przeznaczył on część swoich środków ze Skarbonki na badanie mutacji genów, które może otworzyć przed nim nowe możliwości leczenia glejaka. Z kolei Maria z Kamienicy Szlacheckiej, chorująca na raka jelita grubego, mogła opłacić nierefundowany lek Stivarga.

Wasza pomoc przyczyniła się także do zakupu leku Olaparib, nierefundowanego w chorobie Elżbiety Agaty. To jednak kropla w morzu potrzeb, bowiem miesięczna kuracja kosztuje ok. 20 tys. zł.

Dzięki środkom ze Skarbonki Hanna z Bydgoszczy, chora na raka jajnika, mogła częściowo sfinansować wiroterapię. Aby kontynuować leczenie Hania oraz reszta Podopiecznych potrzebuje Waszej pomocy. Będą wdzięczni za wsparcie ich zbiórek!

Jeśli chcesz pomóc naszym Podopiecznych w walce z rakiem, wesprzyj ich Skarbonki lub udostępnij wybrane zbiórki.

W maju do naszej fundacji dołączyło 4 nowych Podopiecznych i obecnie prowadzimy zbiórki pieniędzy dla 378 osób.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.