6. piętro to nie teatr

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Na rynku ukazała się nowa publikacja dla pacjentów onkologicznych. Książka autorstwa Anny Bachulskiej-Kossek to inspirujący zapis walki z chłoniakiem.

W roli głównej występuje tu postawa aktywnej walki z chorobą, przejawiająca się w dobrze funkcjonujących algorytmach organizacyjnych, wsparciu dietą, minimalizowaniu skutków ubocznych terapii – a zamieszczone w książce przepisy kulinarne i praktyczne rady są tej postawy dowodem.” – pisze portal Hematoonkologia.pl

Ta publikacja pozwala na przemyślenia mądrej pomocy z koniecznością stawiania sobie granic, uczy komunikacji z chorą osobą, wprowadza w nowy system higieny zawodowej z koniecznością relaksu i umiejętnego zarządzania czasem.” – poleca Stowarzyszenie Wspierające Chorych na Chłoniaki „Sowie Oczy”

Diagnoza choroby nowotworowej wywraca do góry nogami dotychczasowe życie. Pierwsze sto dni po usłyszeniu rozpoznania to dla Pacjenta oraz jego rodziny fizyczne i duchowe trzęsienie ziemi. Chory i jego bliscy muszą podjąć niełatwą próbę odnalezienia się w nowej rzeczywistości. Książka „6-te piętro to nie teatr” to szczere, autentyczne i inspirujące świadectwo walki z chorobą nowotworową.” – ocenia portal onkologiczny zwrotnikraka.pl

Książka dostępna tutaj.

Nie moglibyśmy działać bez wsparcia naszych Darczyńców. Pomóż nam działać dalej!

monster-aim-1.png

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

 

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Program Skarbonka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.