KRS 0000358654

Marzec 2019: Ponad 400 000 zł dla chorych na raka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Kolejny miesiąc za nami i kolejne pieniądze przekazane naszym Podopiecznym! W marcu sfinansowaliśmy wydatki dla 88 pacjentów, na kwotę w sumie 423 370 zł.

Wśród nich znajduje się m.in. Szymon, nauczyciel z Kunowa, który zapłacił ponad 71 000 zł za rozpoczęcie terapii glejaka w Niemczech. Agnieszka z Gliwic rozpoczęła leczenie raka piersi lekiem Perjeta, co kosztowało ją w marcu ponad 33 000 zł a Aneta z Oławy zapłaciła prawie 14 000 zł za lek Naxavar, który jest dla niej jedyną szansą na wygranie z rakiem wątrobowo-żółciowym.

Nierefundowane, kosztowne leki zakupili też m.in. Ewa z Białegostoku, mama dwóch córeczek, Anna z Elbląga, która walczy z rakiem piersi i Aneta z Legnicy, która zmaga się z rakiem szyjki macicy. Wiele innych osób opłaciło badania, konsultacje u specjalistów, leki niwelujące skutki uboczne leczenia i inne niezbędne w chorobie wydatki.

To wszystko nie byłoby możliwe bez pomocy Darczyńców, którzy zdecydowali się dokonać wpłaty na rzecz naszych Podopiecznych. Tylko w marcu ponad 3500 osób okazało swoje dobre serce. Serdecznie dziękujemy!

Prosimy też o dalszą pomoc! W marcu do naszej fundacji dołączyły 22 osoby i obecnie prowadzimy zbiórkę pieniędzy dla 374 osób, które walczą o swoje zdrowie i życie.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.