KRS 0000358654

Pomagamy razem z Fundacją BNP Paribas!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Do grona firm i fundacji które razem z nami działają na rzecz pomocy osobom chorym dołączyła Fundacją BNP Paribas!

Bardzo się cieszymy, że pracownicy BNP Paribas wybrali Fundację Onkologiczną Alivia i naszych podopiecznych jako adresatów ich wsparcia realizowanego w ramach akcji „Wspieram cały rok”, organizowanej przez Fundację BNP Paribas. 

Choroby nowotworowe to jedna z głównych przyczyn śmierci osób w wieku produkcyjnym w Polsce. Statystycznie – co czwarty Polak zachoruje na raka. W tym kontekście zaangażowanie osób pracujących ma dla nas dodatkową wartość: z jednej strony fundacja otrzymuje wsparcie, dzięki któremu może skutecznie pomagać chorym na nowotwory złośliwe w walce o zdrowie i życie, z drugiej strony  – świadomość występowania chorób nowotworowych, a co za tym idzie – czujność onkologiczna, wzrasta wśród zatrudnionych w BNP Paribas. Ta czujność może również uratować życie, bo wczesne wykrycie raka zwiększa szansę na jego wyleczenie. 

Współpracując z Fundacją BNP Paribas mamy poczucie, że rozwijamy ideę biznesu odpowiedzialnego społecznie w najlepszej z możliwych form, współtworząc miejsce pracy, które nie tylko daje możliwości osobistego rozwoju, ale też promuje wartości ważne dla pracowników, którzy w nich pracują.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni, za zaufanie, którym nas obdarzono i gratulujemy BNP Paribas tak cennej inicjatywy!

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.