Marzec 2020: ponad 370 tys. zł dla Podopiecznych!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

W marcu wypłaciliśmy naszym Podopiecznym 373 202 zł na walkę z rakiem. Dzięki programowi Skarbonka chorzy mogą zbierać środki na leczenie, a Darczyńcy mogą im pomóc przesyłając wpłaty oraz przeznaczając 1% podatku na wybraną osobę. Dziękujemy wszystkim ludziom dobrej woli, którzy wspierają chorych!

W ostatnim miesiącu aż 121 osób skorzystało z darowizn. Dzięki środkom zgromadzonym w swojej skarbonce Marcin z Igołomii kontynuuje leczenie raka wątroby nierefundowanym lekiem za ponad 20 tys. zł za dawkę. Maurycy, mierzący się z glejakiem, mógł sfinansować kolejny etap immunoterapii w Niemczech.

Mariusz dzięki środkom ze Skarbonki kupił następną dawkę durwalumabu za prawie 20 tys. Lek ten jest nierefundowany przy raku pęcherzyka żółciowego. Z kolei Irena z Darłowa, która mierzy się z guzem mózgu, pokryła część kosztów protonoterapii.

W marcu do naszych Podopiecznych dołączyło 27 osób i obecnie prowadzimy 320 zbiórek.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Jeśli potrzebujesz wsparcia finansowego na walkę z rakiem lub znasz taką osobę, dowiedz się więcej o naszym programie. Zakładając zbiórkę poprzez Skarbonkę można zbierać środki m.in. z 1% podatku.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.