Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu wypłaciliśmy naszym Podopiecznym 445 577 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na lepszą jakość życia i powrót do zdrowia. Środki zostały wypłacone 150 osobom.
Wśród nich jest chora na raka piersi Joanna z Poznania, która opłaciła kosztowny zabieg chirurgiczny. Dzięki zebranym środkom Jarosław z Białegostoku rozpoczął leczenie w Niemczech, natomiast Arleta z Inowrocławia zakupiła kolejną dawkę, nierefundowanego w jej przypadku, leku. Zmagająca się z rakiem żołądka Konstancja ze Stargardu pokryła koszty zagranicznych konsultacji medycznych, a Marta z Warszawy zabiegów rehabilitacyjnych.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za zaangażowanie i pomoc, która każdego dnia dodaje otuchy i siły do mierzenia się z chorobą.
W marcu do grona podopiecznych Fundacji dołączyły 22 osoby, w tym: Hubert Kubicki, Iwona Cieślikowska, Andrzej Chajec, Rafał Pietroń, Małgorzata Krzak, Tomasz Przybyła, Ewa Zemła-Furca, Teresa Nawrot, Justyna Żukowska-Piela, Józef Uroda, Karolina Adamowicz, Stefan Kozajda, Łukasz Kocimski, Sławomir Piasecki, Tomasz Mikinka oraz Grażyna Rajczyk.
Dodaj chorym odwagi!
Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.
Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia w zmaganiach z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.
Jeśli wydatki związane z leczeniem przekraczają możliwości finansowe chorych, pomagamy im zebrać środki na pokrycie kosztów poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka.
Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o terminach badań, placówkach leczących pacjentów onkologicznych czy dostępnych terapiach przeciwnowotworowych.
W marcu ponad 15 tys. osób odwiedziło portal Onkoskaner.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę do refundowanych przez NFZ badań diagnostycznych (RM, TK i PET-CT) lub na pierwszą wizytę u onkologa.
Na portalu Onkomapa.pl ponad 58 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 80 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię!
Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Blisko 1500 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.
Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie, jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, gdy lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W marcu odbyliśmy blisko 160 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 110 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.