Nowy Alivia Onkomagazyn już dostępny!

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Najnowsze wydanie magazynu Onkofundacji Alivia, zawierające podsumowanie działań w 2023 roku, jest już dostępne na stronie internetowej (kliknij i pobierz). Zapraszamy do zapoznania się z inspirującymi artykułami, relacjami ze zorganizowanych wydarzeń oraz przeprowadzonych kampanii. 

W 2023 roku w Onkofundacji Alivia działo się naprawdę dużo! Przede wszystkim przekazaliśmy naszym Podopiecznym prawie 5 milionów złotych, odpowiedzieliśmy na ponad 6 000 pytań, opublikowaliśmy ponad 100 merytorycznych artykułów, a nasze portale trafiły do prawie 3 milionów odbiorców. 

Pod koniec zeszłego roku został też uruchomiony nowy program wsparcia. Dzięki niemu osoby chore otrzymały dostęp do wyjątkowych benefitów oraz darmowych usług, które ułatwiają mierzenie się z rakiem. 

W ubiegłym roku odbyła się gala z okazji 10 lat istnienia portalu Alivia Onkomapa, podczas której zostały wyróżnione najwyżej oceniane przez pacjentów ośrodki medyczne i specjaliści w dziedzinach onkologicznych w Polsce. 

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Jubileusz 5-lecia świętował portal Alivia Oncoindex – z tej okazji ukazał się raport „Dostęp pacjentów onkologicznych do terapii lekowych”, z którego wnioski zaprezentowano podczas konferencji z udziałem ekspertów.

Onkofundacja udzieliła pomocy wielu Podopiecznym, w tym Annie. Jej starcie z rakiem piersi opisuje autorka artykułu „Siła mocy Anny”. To historia o nadziei, determinacji oraz o tym, jak wsparcie może zmienić życie.

Te wszystkie działania na rzecz chorych na raka nie byłyby możliwe bez wsparcia Darczyńców i Sympatyków! 

Zachęcamy do lektury najnowszego wydania magazynu (link do magazynu tutaj),  a jeśli podobają się Państwu działania Onkofundacji Alivia,  również do przekazania 1,5% podatku na pomoc onkopacjentom! W tym celu wystarczy wpisać numer KRS 0000358654 w odpowiednim polu formularza podatkowego.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.