Marzec: 445 tys. na pomoc dla podopiecznych

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Dzięki hojności Darczyńców w ubiegłym miesiącu wypłaciliśmy naszym Podopiecznym 445 577 zł. Każda otrzymana wpłata to dla nich szansa na lepszą jakość życia i powrót do zdrowia. Środki zostały wypłacone 150 osobom.

Wśród nich jest chora na raka piersi Joanna z Poznania, która opłaciła kosztowny zabieg chirurgiczny. Dzięki zebranym środkom Jarosław z Białegostoku rozpoczął leczenie w Niemczech, natomiast Arleta z Inowrocławia zakupiła kolejną dawkę, nierefundowanego w jej przypadku, leku. Zmagająca się z rakiem żołądka Konstancja ze Stargardu pokryła koszty zagranicznych konsultacji medycznych, a Marta z Warszawy zabiegów rehabilitacyjnych.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim Darczyńcom za zaangażowanie i pomoc, która każdego dnia dodaje otuchy i siły do mierzenia się z chorobą. 

W marcu do grona podopiecznych Fundacji dołączyły 22 osoby, w tym: Hubert Kubicki, Iwona Cieślikowska, Andrzej Chajec, Rafał Pietroń, Małgorzata Krzak, Tomasz Przybyła, Ewa Zemła-Furca, Teresa Nawrot, Justyna Żukowska-Piela, Józef Uroda, Karolina Adamowicz, Stefan Kozajda, Łukasz Kocimski, Sławomir Piasecki, Tomasz Mikinka oraz Grażyna Rajczyk.

Dodaj chorym odwagi!

Pomagamy chorym na raka w finansowaniu terapii, konsultacji, badań i dojazdów do ośrodka leczenia, a także edukujemy i reprezentujemy pacjentów w debacie publicznej.

Zapraszamy do zapoznania się z ich profilami i wsparcia w zmaganiach z trudnym przeciwnikiem, jakim jest nowotwór.

Jeśli wydatki związane z leczeniem przekraczają możliwości finansowe chorych, pomagamy im zebrać środki na pokrycie kosztów poprzez nasz program Alivia Onkozbiórka. 

Zapewniamy też pacjentom łatwy dostęp do informacji o terminach badań, placówkach leczących pacjentów onkologicznych czy dostępnych terapiach przeciwnowotworowych.

W marcu ponad 15 tys. osób odwiedziło portal Onkoskaner.pl, aby znaleźć najkrótszą kolejkę do refundowanych przez NFZ badań diagnostycznych (RM, TK i PET-CT) lub na pierwszą wizytę u onkologa.

Na portalu Onkomapa.pl ponad 58 tys. osób poszukiwało przyjaznego lekarza lub placówki polecanej przez innych pacjentów. 80 osób podzieliło się swoimi doświadczeniami i zostawiło pomocne komentarze. Dziękujemy za każdą opinię! 

Publikujemy też zestawienia leków wymienionych w wytycznych Europejskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej (ESMO) i analizujemy ich dostępność w Polsce. Blisko 1500 osób odwiedziło portal Oncoindex.org, aby sprawdzić, czy ich leczenie jest zgodne z europejskim standardem lub znaleźć informacje o terapiach zgodnych z międzynarodowymi wytycznymi.

Każdy może skontaktować się z nami i zadać pytanie, jeśli nie wie, jak poradzić sobie z diagnozą, jakie kroki podjąć, gdy lekarz odmówił terapii lub potrzebna jest inna pomoc. Podejmiemy wszystkie możliwe działania, by zapewnić pomoc każdemu choremu na raka. W marcu odbyliśmy blisko 160 rozmów telefonicznych i odpowiedzieliśmy na ponad 110 maili od osób poszukujących informacji i wsparcia.

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Działaj teraz!

Moglibyśmy uniknąć zgonów ponad 30 tysięcy osób rocznie – 30 tysięcy naszych najbliższych, którzy mogliby żyć – gdyby dostęp do leczenia był na wyższym poziomie.

Podpisz petycję!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (onkoskaner.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.