KRS 0000358654

Mateusz Dobrowolski o swoich doświadczeniach z leczeniem glejaka

Facebook
Twitter
LinkedIn
Email

Mateusz prawie 4 lata temu dowiedział się, że choruje na złośliwy nowotwór mózgu – glejaka wielopostaciowego. Lekarze początkowo dawali mu 8 miesięcy życia, jednak tragiczną diagnozę udało się odwrócić. Mateusz zdecydował się na terapię NanoTherm, którą przeszedł rok temu i obecnie czuje się dobrze.

Ta historia pokazuje, że z glejakiem można wygrać 🙂

Obejrzyjcie film, na którym Mateusz dzieli się swoimi doświadczeniami z terapią NanoTherm:

Więcej informacji o historii Mateusza znajdziecie na stronie: skarbonka.alivia.org.pl/mateusz-dobrowolski

O terapii NanoTherm pisaliśmy w artykule: www.alivia.org.pl/wiedza-o-raku/w-niemczech-rozpoczeto-leczenie-pacjentow-z-nowotworami-zlosliwymi-mozgu-za-pomoca-terapii-nanotherm-wywiad/

Zapisz się, aby otrzymywać najświeższe informacje ze świata onkologii!

Fundacja Onkologiczna Alivia powstała w kwietniu 2010 roku. Założycielem jest Bartosz Poliński – starszy brat Agaty, u której 3 lata wcześniej, w wieku 28 lat, został zdiagnozowany zaawansowany rak. Rodzeństwo namówiło do współpracy innych.

W momencie diagnozy rokowania Agaty były niepomyślne. Rodzeństwo zmobilizowało się do poszukiwania najbardziej optymalnych metod leczenia. Nie było to łatwe – po drodze musieli zmierzyć się z niewydolnym systemem opieki onkologicznej, trudnościami formalnymi i problemami finansowymi. Szczęśliwie, udało się im pokonać te przeszkody. Agacie udało się również odzyskać zdrowie i odmienić fatalne rokowania. Doświadczenia te, stały się inspiracją do powołania organizacji, która pomaga pacjentom onkologicznym w trudnym procesie leczenia.

Fundacja naświetla problem występowania chorób nowotworowych u osób młodych. Propaguje także proaktywną postawę wobec choroby nowotworowej i przejęcie inicjatywy w jej leczeniu: zdobywanie przez chorych i bliskich jak największej ilości danych na temat danego przypadku, podejmowania decyzji dotyczących leczenia wspólnie z lekarzem. Podpowiada również sposoby ułatwiające szybkie dotarcie do kosztownych badań w ramach NFZ (kolejkoskop.pl), informacji o nowotworach złośliwych i ich leczeniu, jak również publikuje w języku polskim nowości onkologiczne ze świata na swojej stronie, jak i na profilu Alivii na Facebook’u.

W krytycznych sytuacjach fundacja pomaga organizować środki finansowe na świadczenia medyczne dla chorych, które nie są finansowane z NFZ. Zbiórkę funduszy umożliwia Onkozbiórka, które Alivia prowadzi dla potrzebujących.